Czy makijaż mineralny powoduje trądzik?

2 odpowiedzi, 3 głosy Ostatnio aktualizowane przez Zdjęcie profilowe olakant olakant 4 lata, 6 miesiące temu
  • Zdjęcie profilowe Emiliafitnessgirl
    Uczestnik
    @fitnessgirl
    #33760

    Cześć wszystkim, Jestem ciekawa usłyszeć czy ktoś tu uważa że makijaż mineralny powoduje trądzik? Wiem, że makijaż mineralny jest często reklamowany jako niekomedoniczny ze względu na jego składniki ale sama próbowałam kilka rożnych pudrów mineralnych i stwierdziłam że po kilku dniach wyskakują mi bardzo nieprzyjemne pryszcze na twarzy. Zastanawiam się tylko czy to dlatego że makijaż mineralny ma aż tak drobne cząstki przez co bardziej osiedlają się w porach, jakoś mieszają się z naturalnymi olejami twarzy i zatykane są pory?

    Czytam różne opinie na temat miki (często głównym składnikiem makijażu mineralnego) i są wątpliwości czy jest on naprawdę niekomedoniczny. Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

    Zdjęcie profilowe JagodaJagoda123
    Uczestnik
    @jagoda123
    #34367

    Istnieje kilka podejrzanych marek jeżeli chodzi o makijaż mineralny, choć teoretycznie nie zatykają porów często mogą podrażniać wrażliwą skórę. W wielu pudrach znajduję się skrobia kukurydziana co teoretycznie nie powinna zatykać porów chociaż często działa jako źródło pokarmu dla bakterii powodujących trądzik.

    Słyszałam że mika i talk są irytujące, są to składniki bardzo powszechne w pudrach mineralnych. Olej mineralny także jest często dodawany (jest w większości produktów BareMinerals) i mimo że w teorii nie zatyka porów (skóra ją nie wchłania), niektórzy uważają inaczej.

    Osobiście nie mam problemów z większością składników (SLS, olej kokosowy, itd) to już olej mineralny w BareMinerals powodował u mnie trądzik przez ładnych kilka lat. Na na szczęście już go nie używam.

    Zdjęcie profilowe olakantolakant
    Uczestnik
    @olakant
    #35978

    Makijaże mineralne mogą być świetne, jest ich bardzo dużo i czasami ciężko dobrać ten idealny, najlepiej po prostu zawęzić listę by dowiedzieć się który poszczególny składnik powoduje trądzik. Zawsze sprawdzaj składniki niezależnie od tego czy jest napisane “nie zatyka porów”, etykiety potrafią być mylące. Prawdopodobnie jeden z tych składników jest sprawcą!

    Należy również pamiętać o tym że trądzik nie znika z dnia na dzień, makijaż rzadko poprawia go, dobry puder mineralny zazwyczaj jest po prostu neutralny, ani nie powinien zatykać porów ani ich drażnić.

Oglądasz 3 posty - 1 z 3 (z 3 razem)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.