Jaki aparat + obiektyw? Początkujący fotograf produktowy

4 odpowiedzi, 4 głosy Ostatnio aktualizowane przez Zdjęcie profilowe Euzebiuszkot Euzebiuszkot 1 rok, 11 miesiące temu
  • Zdjęcie profilowe tolotolo
    Uczestnik
    @tolo
    #33752

    Cześć wszystkim. Jestem właścicielem małej firmy, i mam poważne kłopoty z prezentacją swoich produktów (z powodu niskiej jakości zdjęć). Wynająłem profesjonalnego fotografa już dwa razy do tej pory, ale ponieważ wprowadzam nowe produkty tygodniowo, wydatki za sesje zdjęciowe sumują się do kwot zbyt wysokich. Zdałem sobie sprawę że lepsze rozwiązanie będzie kupić przyzwoity aparat i zrobić sobie sam zdjęcia produktów. Tak naprawdę nie posiadam żadną wiedzę o fotografii, dlatego chciałbym uzyskać waszą pomoc przy wyborze najlepszego sprzętu, biorąc pod uwagę cenę / jakości.

    Mój budżet wynosi około 1200 zł, zamierzam kupić sprzęt używany (aparat + obiektyw). Czy to jest w ogóle możliwe, aby znaleźć przyzwoity aparat + obiektyw w tej cenie? Jeśli tak, to którą markę mam wybrać? Trochę szukałem rożnych opinii w necie i wydaje mi się że Nikon D3100, 3200, byłby najlepszym wyborem. Jeśli kupiłbym tylko aparat to który obiektyw powinienem kupić? Moje produkty to buty dla dzieci oraz ubrania, więc będę je fotografował w dowolnym miejscu z odległości kilku centymetrów na metr, coś takiego. Mam już zakupione lampy i wykonałem pole do fotografowania.

    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie mojego pytanie. I wybaczcie, jeśli mój opis jest niejasny to ze względu na brak wiedzy w tej dziedzinie.

    Zdjęcie profilowe KamilaKamila
    Uczestnik
    @zaczarowana
    #33878

    Najprawdopodobniej poszukujesz obiektyw typu makro, jeśli strzelasz zdjęcia z tak bliska. Ale nie bardzo rozumiem dlaczego chcesz robić zdjęcia odzieży dla dziecka z odległości centymetrów. Nikon powinien dobrze ci służyć. Nie mogę polecić konkretny obiektyw, ale chciałabym na pewno taki z uniwersalnym zoomem. Osobiście używam Canon oraz obiektyw Tamron 28-75mm 2,8 do prawie wszystkiego. Pamiętaj o tym że zapewne przyda ci się jeszcze dobry statyw.

    Zdjęcie profilowe PrzemysławSebo
    Uczestnik
    @sebo
    #33882

    Moja rada to zainwestuj w edukację i szkolenia. Aparat po prostu zrobi zdjęcie, to ty musisz pobawić się światłem, aby pokazać swoje produkty z najlepszej strony obiektywowi. Więc najpierw nauczyć się naświetlać swoje produkty i będzie dobrze.

    Zdjęcie profilowe tolotolo
    Uczestnik
    @tolo
    #34365

    Witam Kamila, Dziękuję za odpowiedź, statyw już mam. Zdjęcia będę robił i z bliska bo wtedy więcej detali widać i fajnie wygląda zbliżenie materiału 😀

    Zdjęcie profilowe EuzebiuszkotEuzebiuszkot
    Uczestnik
    @euzebiuszkot
    #36810

    Dzięki za rady

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.